loader
Bekleyiniz...
Elektronik Ticaret Uzmanı / 0532 241 91 09

Online müşteri desteği hem eticaret satışlarını , hem müşteri ilişkilerini ve tabiki çapraz satış ile sepet sayısını fazlalaştırma şansını arttırıyor. Elektronik satış yapıyorsanız bilmelisiniz ki insanlar sayfanızda bulamadıkları bilgileri gerçek (reel) birine sormak istiyorlar. İnsanları bilgilendirebilmek için artık çok pahalı çağrı merkezleri kurmak zorunda değilsiniz. Standart canlı destek yazılımları bu ihtiyacınızı karşılayabiliyor. E ticaret sitenize canlı destek uygulamasını entegre edin ve satışlarınızın artmasını sağlayın. Bunu hemen araştırmalar ile anlatalım.

Gartner iştiraki Software Advice’ın yapmış olduğu araştırmasına göre;

  • Amerikada insanların %56’sı telefon yerine online sohbeti tercih ediyor.
  • Online müşterinin %49’u canlı sohbet müşteri desteği istiyor.
  • Tüketicilerin %33’ü canlı sohbet kullanmak istediklerini belirtiyor.

Neden mi?

Artık insanlar telefonda müşteri temsilcisi beklerken çalan kötü müzik eşliğinde müşteri temsilcisini beklerken vakit kaybetmek istemiyor. Ayrıca yine telefonda beklerken ekstra telefon faturası ödemekde istemiyor. Karşısına gerçek bir müşteri temsilcisi çıkana kadar defalarca telefon tuşuna basarak menülerde dolaşmakta istemiyor. (Büyük ve kurumsal firmalar bu işlemi tamamen otomasyona çevirdiler.)

2016 yılı Eticaret sitelerinin müşteri memnuniyeti rekabeti yılı olacak.

Gartner’ın son araştırmalarına göre şirketlerin %89’unun 2016’da müşteri deneyim kalitesini artırarak, yani müşterilerine daha iyi bir deneyim yaşatarak rekabet edeceğini söylüyor. Artık müşteri online ve mobil. Mobilde telefon ile zaman kaybetmek istemiyor. Müşterinin vakti dar ve aradığı sorunun cevabına hemen ulaşmak istiyor.