loader
Bekleyiniz...
Elektronik Ticaret Uzmanı / 0532 241 91 09

Dünyada hızla gelişen teknolojiye paralel olarak Eticaret sektörüde hızlı bir şekilde gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Peki hızla büyüyen eticaret pazarına nasıl girebiliriz? Bu pazara girmek çok zor görünsede profesyonel bir danışman ile güzel bir sanal ticaret ağı kurulabilirsiniz.

İlk olarak kaliteli ve ilgi çekici bir isme ve alan adına ihtiyacınız var. Bu konuda danışmanınızdan ismin uygunluğuna dair araştırmalar yapmasını isteyiniz. Sizin yerinize alan adı takipleri yapabilir.

Her zaman ulaşılabilir, hızlı ve güvenilir bir sunucunuzun olması gerekiyor. İnsanlar hızlı açılmayan sayfayı ziyaret etmek istemezler. Eticaretinizi yönetecek kişinin sunucu konusunda tecrübeli olması gerekmektedir.

Eticaret ilk olarak tasarımdır. Müşterilerinizi etkileyecek bir görsel ile ürünlerinizi pazarlamlısınız. Müşteriye satışı yaptıracak olan ise iyi bir yazılımdır. Hazır satın alınan bir çok eticaret paketi bunlara müdahale etmenize izin vermez. Eticaret danışmanınızın tasarım ve yazılımı bilmesine dikkat etmelisiniz. Teknoloji sürekli olarak gelişiyor bu gelişimi takip etmeli ettirilmelisiniz.

Menüleriniz, kategorileriniz, iletişim bilgileriniz karışık olmamalı ve kullanıcıya güven vermelidir. Siteniz iyi test edilmiş ve gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alınmış olmalıdır. (SSL sertifikaları , 3D Güvenlik Ödemeleri gibi...) Canlı destek hizmetiniz olmalı ve sürekli açık tutulmaya özen gösterilmelidir.Satış sonrası en önemli adımlardan bir tanesi de paketleme ve kargodur. Satılacak ürüne uygun paketlemeler yapılmalı, müşteriye uygun , hızlı ve güvenilir kargo firması ve ya firmaları ile anlaşılmalıdır. Kargo firmaları ile entegre yazılımlar geliştirilip müşterilere kargolarını takip ettirebilmelisiniz.

Dükkanınıza müşteri çekmek için reklam yapmanız şart. Mağazanızı insan geçmeyen bir yere açmanız ile reklam vermeden eticaret sitesi açmanız arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. Reklam vermenin çok çeşitli yöntemleri vardır, reklam vermek içinde çok ciddi profesyonel bir destek almalısınız. Reklamlar da internet sitenizi bir yere kadar taşıyabilir ve bütçeniz sürekli reklam vermeye yetmeyebilir. Bunun için kalıcı çözüm olan arama motoru optimizasyonuna çok önem vermelisiniz. Eticaret sitenizin ve tasarımınızın (responsive) alt yapısının seo uyumlu olması gerekmektedir.